Těhotná a přece krásná

Těhotenství je obdobím ženy, kdy se dotyčná mění nejen psychicky, ale i fyzicky. Ve většině případů jde o období vytoužené, kdy se žena na svou novou roli těší a s ní většinou i celá rodina. Musíme si ale připustit, že to není období lehké. Žena začíná přijímat další odpovědnost, a to odpovědnost nejen za sebe, ale i za dalšího tvora, který se v ní vyvíjí. S těmito psychickými proměnami, které nejsou pro nastávající maminku vůbec jednoduché, se musí psychika ženy vyrovnat.
těhule na molu
K tomu přicházejí změny fyzické, kdy je tělo vystaveno mnoha změnám, které rostoucí děťátko přináší. Zejména zvětšující se objem v břišní části je třeba brát na zřetel Mnoho žen je zvyklá na svůj styl mody a najednou se stane, že už svou starou sukni nebo kalhoty neoblečou. Cítí se rozhozené, často se může stát, že má žena pocit, že ztrácí krásu. Opak je však pravdou. Je jen třeba se umět dobře a vhodně obléci a vyzrát tak na změny na svém těle. Dnes je noho obchodů, které se těhotenskou módou zabývá a specializuje se na ní.

ruce manželů

Tipy na to, aby byla nastávající maminka stále šik

          Nesnažme se vtěsnat do svých původních šatů. Nesvědčí to ani vašemu vzhledu ani děťátku, které je pak zbytečně utiskováno.

          Dopřejme si pohodlné a volnější oblečení, abychom se cítili příjemně. Není pohodlné, když nás dřou švy nebo škrtí průramky. Nesnažme se za každou cenu vystavovat své zvětšující se bříško. Často méně znamená více.

          Materiály volte tak, aby sály pot a byly příjemné na kůži. Nedoporučuje se umělé vlákno, které může kůži dráždit a způsobovat alergické reakce. Vhodná je bavlna, která je měkká, savá a dobře reaguje s citlivou pokožkou. Dobře se pere a udržuje ve stavu hygienické normy.

          Nebojte se barev. Nastávající maminka má být šťastná a veselá. Příjemné a svěží barvy ještě více rozzáří její úsměv.

          Při volbě oblečení dávejme přednost skladbě s více kousků. Vrstvení oblečení jednak opticky zeštíhlí vaši postavu, jednak umožní, aby při pocitu tepla se snadno odložil nějaký hřejivý kousek.

          Nebojte se, že po porodu již oblečení nevyužijete. I po narození děťátka je nějaký čas období, kdy dáme přednost pohodlí. Jiné kousky není problém zmenšit

Udělejte si těhotenství příjemné vším, čím to jde. A oblečení je jedním z těchto možností.