Digestoř

Co to je ta digestoř a k čemu vlastně slouží? Potřebujete ji vůbec? Digestoř je součást elektro zařízení pomáhajících nám v kuchyni. Pomáhá nám tak, že odsává všechny páry, které při vaření vzniknou, tím snižuje vlhkost tvořící se v bytě i pach spáleného jídla.
jídelna v kuchyni
Digestoř můžeme mít v kuchyňské lince zabudovanou, jako její nedílnou součást, nebo si ji můžeme namontovat nezávisle na stávající kuchyni. Montáž není těžká, potřebujete jen udělat díru skrz zeď ven, do té dát trubku se zpětnou klapkou proti případnému obydlení ptáky a navrtat do zdi hmoždinky, na kterých bude digestoř držet. Potom už jen stačí zavěsit a připojit do elektrické sítě, klasicky jako jakýkoli jiný přístroj běžnou zástrčkou.
A jaké možnosti nám dnes digestoře nabízejí? Jsou dvě hlavní kritéria, podle kterých vybírat. Prvním a tím nejdůležitějším kritériem je výkon, na druhém místě je potom vzhled. Musíme se rozhodnout, zda chceme digestoř do profesionální kuchyně, kde vzniká velké množství par a proto je nutný i vysoký sací výkon přístroje, nebo jestli si digestoř přejeme dát pouze do kuchyně v bytě. Rozhodujte se u výkonu také podle toho, jak často se v kuchyni vaří a v jakém množství.  Příliš silná digestoř Vám vytáhne oběd i s hrncem, příliš slabá neodsaje nic, ani co má a to je potom problém. Je dobré vybrat si výkon přiměřený našim podmínkám, jak často a jak moc vaříme.
kuchyň s barem
Dnes už se dají vybrat i digestoře designově velice zdařilé, nemusí jít o velkou a nevzhlednou bednu, ale o diskrétní placku nad sporákem, která má super výkon a ještě navíc skvěle vypadá. Jejich nabídka je dnes opravdu široká a každý si vybere takovou, jaká se hodí k jeho stylu. Tak neváhejte a vydejte se do prodejny elektro, jistě nebudete litovat, když se budete řídit výkonem i vzhledem Vašeho nového kuchyňského přístroje pro snadnější a příjemnější život.