Kouzelný sáček na zip

Hermeticky uzavřené vnitřní prostředí

Máte-li v ruce igelitový pytlík a ukládáte do něj třeba svačinu nebo přezůvky, dobře víte, že jeho otvorem se dovnitř dostává vzduch a spolu s ním i vlhkost, různé pachy nebo prach. Teprve tehdy, jakmile sáček důkladně uzavřete, máte jistotu, že vnitřní prostředí zůstává vůči tomu vnějšímu netečné. Můžete to ještě podpořit tím, že ze sáčku vytlačíte přebytečný vzduch.

Uzavření sáčku, tedy to důkladné uzavření, lze udělat třemi způsoby. Ten první spočívá v zauzlování otvoru – jediný uzel na sáčku to dokáže, ovšem potřebujete k tomu velký sáček, aby se na něm vůbec dal uzel vytvořit, a aby byl dostatečně pevný. Druhý způsob je zatavení sáčku, což je sice hermeticky uzavře, ale spoj je nerozebíratelný. Může se to hodit např. při ukládání potravin do mrazáku, kde předpokládáme, že po jejich využití sáček vyhodíme.

Třetí způsob je optimální, jde o uzavírací zip, který se dá opakovaně otevírat a zavírat a zároveň sáček se zipem https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack perfektně zabezpečí tak, jako by byl zatavený.

zavěšené sáčky

Uzavírací zipy nejsou na trhu příliš dlouho, ono totiž nebylo vůbec snadné takový zip vyrobit, zpočátku muselo být zhotovena celá řada neúspěšných prototypů a tak, pokud máte zrovna teď někde před sebou igelitový pytlík se zipem, a připadá vám jako docela malicherná drobnost, uvědomte si, jak dlouhá cesta vedla k tomu, než jste jej mohli začít využívat.

sáček s levandulí

Univerzální pomůcka (skoro) na všechno

Výhodou sáčků na zip je jejich obrovský potenciál využitelnosti. Je to natolik univerzální věc, že se s ní může srovnávat jen málo předmětů. Do zip sáčků uložíte potraviny do chladničky, do mrazáku, trvanlivé potraviny, svačinu na výlet nebo do školy, poslouží pro krmiva a steliva pro zvířata, pro ukládání sezónního oblečení a obuvi, pro uchovávání hraček, sportovních potřeb, kancelářských potřeb, potřeb pro švadlenky, pro kutily, zahrádkáře atd. A navíc je každý sáček velmi levný a můžete je mít doma v záloze velmi dlouhou dobu, dokud se polyetylen nerozpadne, a to je otázka několika desítek let.