Nádoba na klíčení jako dárek pro své blízké

Rostlinné klíčky by neměly chybět v jídelníčku každého zájemce o zdravý životní styl. Obsahují celou řadu významných složek, které prodlužují a zkvalitňují lidský život. To věděli již naši předkové, kteří považovali klíčící rostlinky za dar od Boha.klíčící zelené rostlinky se zeminou.jpg

Klíčení může probíhat kdekoli a kdykoli

K procesu zahájení růstu nové živé rostlinky může dojít takříkajíc v jakékoli nádobě, která dokáže udržet uvnitř potřebnou vlhkost. Může probíhat i ve tmě, v uzavřené místnosti, toho jsou si dobře vědomi lidé, kteří doma skladují např. brambory, a jejichž klíčky se tvoří i ve sklepení. Nejste limitováni ani ročním obdobím, podstatná je pouze běžná pokojová teplota a zvýšená vlhkost, jíž docílíte pravidelným proplachováním semen čistou vodou.

Námět pro vánoční dárek

Současným hitem se stal již před několika lety trend péče o zdraví ve formě zdravé výživy. Prokazuje to i zvýšený zájem o výrobky a potraviny v co nejpřirozenější podobě, jako jsou ořechy, za studena lisované rostlinné oleje, a zvýšená poptávka po ovoci a zelenině včetně exotických druhů.
Lidé také dnes více, než v předchozích letech, dokážou ocenit vhodně zvolený námět na vánoční dárek a s tím spojený opravdový zájem o zlepšení zdraví a zvýšení kvality života. A tak kromě nejrůznějších sportovních potřeb můžeme pod stromeček zabalit do krabic například dárkové balení ořechových směsí, anebo semínek na klíčení včetně nakličovacích sklenic či misek.zelený hrách s luskami.jpg
Nádoba na klíčení Naklíčeno se tak může stát i součástí kuchyňské linky, estetický dojem podpoří klíčící semínka umístěná ve více patrech misek z akrylového plastu, anebo ve sklenicích, pozornost upoutají svěží zelenou barvou a hlavně tím, že se jedná o zárodky nového života. Každý člověk vnímá podvědomě radost z tohoto procesu, stejně tak, jako z konzumace živé stravy, proto se dnes tolik zájmu věnuje tzv. raw živé stravě.