Nohy jako v peřince

Dětské nožičky zasluhují zvláštní péči. Je to ta část těla, která nás bude nosit celým životem. Čím delší ten život bude, tím déle musí vydržet a dobře nám sloužit. Na internetu se vedou hojné debaty o tom, jaké botky dětem kupovat. Dokud jsou v kočárku a jen lezou, stačí hřejivé capáčky a nemusíme jejich kvalitu nijak zvlášť řešit. Jen si dát pozor na prodyšnost a na správnou velikost.
červené botičky
Jakmile se prcek začne stavět a dělat první krůčky, musíme ho již jistit správnou obuví. Doma zase postačí capáčky nebo bačkůrky, které budou mít protiskluzovou podrážku. Na ven je zapotřebí kvalitního obutí. Pro mnoho rodin to může být z finančních důvodů těžké a představovat velkou zátěž, ale snažte se na dětských botičkách nešetřit. Je jasné, že když přijdete do specializované obuvi pro nejmenší a vidíte ty ceny, které se rovnají cenám za boty pro dospělé, tak se Vám protočí panenky a vzdychnete si, kde na to máme vzít. U dětí je největší problém v tom, že jim boty slouží maximálně pár měsíců, protože nožka velmi rychle roste. A botky by se měly kupovat maximálně o číslo nebo číslo a půl větší.
botičky s kytičkami
A to je ta představa tak vysoké investice horší, když víte, že za chvíli budete muset kupovat boty nové. Ale je to základ do života Vašeho dítěte. Aby nemělo problém s chodidlem, s držením postavy a podobně. Ušetříte mu v dospělosti mnoho starostí. Proto se snažte dávat na boty nějaké peníze stranou a počítat s touto investicí. Kupovat již obnošené nebo použít ty, co dostanete po dětech od známých a rodiny, to není nejvhodnější volba. Aspoň ne pro většinu dne a pro více nachozených kilometrů.
Ve specializovaných prodejnách Vám poradí, dítěti nožku správně přeměří a Vy budete mít tak jistotu, že jste mu vybrali a udělali pro něj to nejlepší. Až si budete jisti, jak správně nohu přeměřit a jak vysoký nárt Vaše dítko má, můžete kupovat kvalitní botky i přes internet. Vyjdou laciněji.