Vyřešte bytovou otázku

Když někdo řeší kde by chtěl bydlet, má zpravidla dvě možnosti – byt a nebo dům. Potom na řadu přichází otázka vlastnictví. Dnes je nejrozšířenější nájemní bydlení a osobní vlastnictví. Lze se ještě setkat s družstevním vlastnictvím, ale zde je potřeba si dát pozor na to, že člověk nevlastní onen byt, ale jen podíl v družstvu. Většina lidí dává přednost vlastnímu bydlení z mnoha důvodů. Tím hlavním je fakt, že vlastní majetek vám nikdo nesebere. Z nájemního bydlení můžete dostat sice výpověď pouze ze zákonných důvodů, ale když někdo bude chtít, z nájemního bytu vás klidně nějakým způsobem dostane.

nový dům

Nejlepší variantou se zdá být vlastní dům. Ten poskytuje člověku jakousi jistotu v podobě uložených peněz. Nebudete se muset ve stáří bát zda budete schopni platit nájemné, a budete si bydlet pěkně ve svém. Velké plus je vysoká míra soukromí, protože v nájemním bytě můžete očekávat pravidelné kontroly ze strany vlastníka bytu a také všetečné otázky zvědavých sousedů.

moderní dům

Co si postavit dům?
Rozhodli jste se, že si postavíte dům? Určitě řešíte otázku, zda budete stavět svépomocí a nebo přenecháte práce stavební firmě. U svépomoci je hezké to že ušetříte za práci poměrně vysokou částku, ale zase musí počítat s tím, že vám stavba sebere spoustu času, a dost možná se vám výstavba hodně opozdí. Oproti tomu zděný dům na klíč může být daleko lepší volbou. Firmy nabízejí dvě možnosti – zděné domy a nebo dřevostavby. Většina lidí volí zděnou variantu, protože i dnes převládá názor že zděný dům je prostě zděný dům. Pokud si vyberete variantu na klíč, dostanete za pár měsíců kompletně hotový dům. Jen je potřeba si pohlídat, co všechno máte sjednané v ceně. Většinou bývají domy dodávané bez kuchyňské linky. Ta je velmi individuální a proto je jednodušší nechat výběr linky na majitelích domu – vyberou si takovou, která jim bude vyhovovat.