Wellness jako životní styl

Wellness již v současné době není chápán pouze jako sauna, whirpool či výřivka, nebo jiné podobné aktivity, které nabízejí právě wellness centra. Wellness je v současné době chápán hlavně jako životní styl, v jehož šlépějích se lidé rozhodnou jít.

salát

Wellness = harmonie po fyzické a psychické stránce napomáhající k celkové kondici člověka.
Přemýšlíte nad tím, že ve vašem životě potřebujete udělat určitou změnu? Připadáte si neustále unavení, podráždění, znudění? Máte pocit, že vám život klouže mezi prsty a vy nevíte, jak to zastavit?

Víte proč tomu tak je?
Máte hodně práce a hodně starostí. Kdy jste si naposledy udělali čas jenom pro sebe? Staráte se o sebe dostatečně? Nebo vám na to opravdu nezbývá čas, protože přeci máte tolik povinností. Ano, povinnosti a práce jsou v životě velice důležité. Když se ale otočíte zpátky, co uvidíte? Práci, práci a zase práci. Kde je trošku odpočinku? Trošku příjemně strávených chvilek, na které budete rádi vzpomínat. Podívejte se na sebe do zrcadla. Co vidíte? Ztrápeného člověka, jemuž začínají šedivět vlasy, s kruhy pod očima a s mírně se prohlubujícími vráskami…

voda s citronem

Tomu všemu můžete zabránit právě tím, jak žijete. Vydejte se cestou wellness. Je založený na čtyřech hlavních principech – ovládání stresu, fyzické aktivitě, optimální váze a správné životosprávě. Ač to zni neuvěřitelně, pokud zvládnete tyto čtyři principy, budete se cítit mnohem lépe a mnohem víc vitální. Budete nabiti energií, která vás bude neustále povzbuzovat. Stres je jeden z našich prvotních nepřátel. Pokud se s ním nenaučíme bojovat, velice snadno nás pohltí. To potom vede k tomu, že jsme unavení a bez energie cokoliv měnit.

činky

1. Postavte se stresu!
2. Pohyb je přeci rovněž velice důležitý.Nikdo po vás nechce, abyste se stali vrcholovým sportovcem. Postačí klidně i každodenní procházky. Pobyt v přírodě vám pomůže i s bodem 1.
3. Nevyvážená strava vám dodává pocit těžkosti, plynatosti, únavy.Stravujte se zdravě a dosáhnete správné kondice.
4. To vše přispěje k vaší optimální váze.Dodržujte všechny body tak, jak opravdu máte a určitě se dostanete i na optimální váhu, ve které se budete cítit dobře.