Bolestivá prostata – Problém, který má řešení! Co dělat, aby se vám ulevilo?

Muži obvykle k potížím se zdravým přistupují jinak, než ženy. Jsou více lhostejní a nesnaží se problémy řešit hned. Potíže s prostatou ale řešit musí!

Bolestivá prostata – Problém, který má řešení! Co dělat, aby se vám ulevilo?

Prostata, tedy konkrétně problémy s ní, které souvisejí se zvětšením tohoto mužského pohlavního orgánu, je velmi ožehavým tématem. Zvláště pak ve vyšším věku, se muži nevyhnou větším či menším obtížím s prostatou. Prostata se přitom zvětšuje přirozeně a to po dobu několika let. Zpočátku to ale není poznat, nic nebolí, močení probíhá normálně a není ohrožen ani sexuální život. Pak ale může dosáhnout prostata takové velikosti, že je to hodně znát. Co s tím? Jak to řešit a co pomůže od nepříjemných příznaků?

bolestivá prostata

Jak víte, že máte zvětšenou prostatu?

Bolest prostaty souvisí s jejím zvětšováním. Jakmile je prostata zvětšená více, okamžitě to lze poznat. Zejména tedy při vykonávání potřeby, ona prostata je velmi blízko močového měchýře a ten po zvětšení začne citelně utlačovat. Právě proto se projevuje zbytnělá prostata obtížemi při močení, kdy je patrný pouze velmi slabý proud moči, močení navíc hodně bolí a postižený musí na toaletu několikrát po sobě, sužuje ho totiž neustálý pocit na močení. Je to nepříjemné a zejména, když přichází nutkání močit i několikrát během noci, což je také velmi časté. V kritických případech už bolest ani obtížné močení nelze přehlížet.

No a prostata je hlavně mužským pohlavním orgánem, takže i v oblasti sexuálního života se tyto problémy mohou začít odrážet. Ohrožena je erekce i sexuální výkonnost. Už ale i preventivně se dají obtíže s prostatou dobře vyřešit.

urolog pomůže

Nenechte to tak!

Určitě nesmíte jen mávnout rukou, takže je nutné potíže řešit. Můžete se k tomu postavit i tak, že začnete doplňky stravy kvůli zdravé prostatě brát i preventivně, skvělé je, že dnes je velká část preparátů na přírodní bázi. Pokud už řešíte problémy s lékařem, sám vám léky předepíše, ty pak zmírňují obtíže a v krajních případech je možná i chirurgická operace.

Samotné zvětšování sice nezastavíte, ale příznaky bolestivé prostaty můžete určitě zmírnit.