Odpovědní kartičky mohou být součástí vašeho svatebního oznámení

Součástí svatebního obřadu je i pohoštění. Svatba je vždy událostí veselou a patří k nejkrásnějším životním zážitkům, a ty bychom měli zvýraznit vskutku bohatým menu, jež přísedící hosty osloví, zaujme a navodí onu slavnostní atmosféru.

Koncepcí svatebních hostin je mnoho, mohou být pojímány tradičně, v soukromí pronajatého salónku, anebo třeba někde v zámecké zahradě či v parku. Ať už zvolíte způsob jakýkoli, měli byste mít k dispozici seznam hostů, a případně znát i jejich osobní vkus, co se týče stravování, dietní zvyklosti atp. Někteří lidé se vyhýbají konzumaci lepku, jiní jsou vegani, zkrátka byste na svatební hostině měli také nabídnout odpovídající pokrmy.

svatební tabule

Sestavení seznamu hostů může být snazší, než si myslíte. Stačí je vhodnou formou oslovit a položit jim jednoduchou otázku, zda budou mít zájem o vaši laskavost a nabízené pohoštění, či nikoli.

Jak se ptát svatebních hostů na jejich účast

Mobilem – ptát se mobilem někoho, zda vám přijde na svatbu, je docela nevkusné, až netaktní. Svatba je přece jen slavnostní záležitost a k té také patří svatební oznámení. Odložte raději virtuální realitu a nahraďte ji tou skutečnou – hmatatelnou.

E-mailem – to je něco podobného, navíc váš mail může skončit někde ve spamu a bude z toho jenom trapas.

Osobně – tuto možnost raději vylučujte předem, protože nemáte nic v ruce, a nemusíte si pamatovat, kdo vám kdy řekl ano, a kdo ne. Bude z toho jenom zmatek.

snubní prstýnky

Odpovědní kartičkou – tento způsob je elegantní, výstižný, stručný a jasný. Požádejte dotyčné osoby, aby vám papírové odpovědní kartičky RSVP Goldpress vrátili osobně s uvedeným jménem, a s případnými poznámkami k tématu, tedy zejména ohledně menu. Mohou ve stručnosti uvést např. oblíbený pokrm, který by si přáli, a případně popsat, co jim naopak nevyhovuje. Můžete se pak těšit na zajímavé posezení u stolu, kde budou vedle sebe na talíři lívance s jahodovou marmeládou, svíčková na smetaně, japonské sushi a veganský fazolový guláš.