Několik zajímavých faktů o dvojčatech

Za několik desetiletí výzkumu se nám podařilo o dvojčatech zjistit spoustu věcí. Například to, že nejvíce dvojčat se rodí v Africe. Ale to není jediná zajímavost. Pokud se i vám mají narodit dvojčátka, měli byste o nich několik věcí vědět.
pusa bráchovi
Dá se říct, že jsou vzácná – pouze necelá dvě procenta populace. Tolik dětí z dvojčat je ve světě. není to mnoho, že? Proto se připravte na to, že pokud máte doma pár těchto dětí, vlastně jste obdařeni velkou vzácností, pokud tedy mluvíme o dvojčatech jednovaječných.

Silné sourozenecké vazby

Jsou mnohem silnější a důležitější než mezi sourozenci, a to proto, říkají vědci, že sdílejí prostor v děloze. Už od sedmnáctého týdne těhotenství se mohou dotýkat, jsou to tedy první lidi, kteří se poznávají dotekem. Pouta mezi jednovaječnými dvojčaty jsou velice silná.

Dvojčata si vyvíjí vlastní řeč
Přemýšlejí zkrátka jinak než ostatní děti. Se svým dvojčetem si vyvinou řeč, kterou umějí komunikovat jenom oni, a to až do doby asi jednoho roku, kdy se začnou učit jazyku a řeči.
–          Věděli jste, že se může stát, že mají dvojčata dva různé otce?
Je možné, že se při ovulaci uvolní dvě vajíčka a ta budou oplodněna dvěma muži, pokud má žena pohlavní styk se dvěma milenci krátce za sebou.
Napadlo vás někdy, zda mají jednovaječná dvojčata stejné otisky prstů a jde tak zaměnit jejich identitu? Nejde. Každé dvojče má vlastní otisk prstu.
–          Zajímavost: věděli jste, že stejně jako má každé dvojče vlastní otisk prstu, má i vlastní pach. Proto psa (či jiné zvíře) dvojčata nikdy nezmatou.
otec a dvojčata

Věděli jste, že…

–          U dvojčat je až dvaadvaceti procentní šance, že minimálně jedno z dětí bude levák?
–          Každé dvojče může maminka snáze poznat už od narození podle tvaru a hojení pupíku?
–          Dvojčata se mohou narodit několik minut, ale také několik dní po sobě?
–          Těhotenství trvá kratší dobu, většinou končí okolo třicátého sedmého týdne