Nezvaný host nemá šanci

Bytoví zloději jsou čím dál vynalézavější. A nemám na mysli jen ty, kteří si vyčíhnou vaši nepřítomnost a přijdou vám vybílit byt. Mezi tuto sortu lidí se dají zařadit i ti, kteří naopak vítají přítomnost obyvatele bytu a pak mu nabídnou nějakou velice výhodnou službu nebo naprosto nezbytné zboží. To se asi týká spíše důvěřivějších seniorů. A co si budeme namlouvat, stále jsou varováni a stále je to v mnoha případech málo platné. Jak tedy zabránit případným škodám?
bezpečnostní kamera
–         V případě klasických vykradačů bytů je to asi jednodušší.
–         Stačí byt zajistit nějakým bezpečnostním systémem a nedat tak lupičům šanci do bytu se vůbec dostat.
·        Ale v případě, že chceme vždy vědět, kdo přiložil prst na náš zvonek, budeme muset zvolit jinou strategii.
·        Není nijak složitá.
·        Stačí si zvolit moderní videotelefon a budete mít svůj byt pod neustálou kontrolou.

Pokud máte u sebe chytrý telefon, zobrazí vám okamžitě každého, kdo zazvoní na váš zvonek. A vašeho hosta (ať už zvaného či nikoliv)vyfotí hned třikrát. S touto aplikací prostě vždycky budete vědět, kdo obšlapoval u vašich domovních dveří.

Zajímavé momentky

Tento systém se hodí i případě, že jste si třeba jen odběhli zalenošit na zahradu nebo jste pozvaní k sousedovi na podvečerní grilování. A ještě jednu výhodu tento systém má.
–         Jestliže vidíte na telefonu hosta nevítaného, můžete klidně dělat, že nejste doma a pak se bavit momentkami, které videotelefon zachytí.
–         Mnohdy totiž vznikají opravdu komické fotografie těch, kteří ani netuší, že jsou sledováni.
bezpečnostní dveře
Kvalitní domovní videotelefon pracuje ve dne v noci. Díky LED osvětlení vidí v každé denní době a za každého počasí. A úhel má natolik široký, že není dost dobře možné se před jeho zkoumavým okem schovat. Jeho instalace je velice jednoduchá a provoz tak nenáročný, že jej zvládne i naprostý laik.