Vyberte si do kuchyně to správné obložení za kuchyňskou linkou

Praktické hledisko je v kuchyni to nejdůležitější. Navíc se zde dbá na každý detail, jelikož právě detaily by mohly zapříčinit nejenom dysfunkci, ale eventuálně také závažnou nehodu. Proto je třeba na všechno myslet dopředu a vše správně naplánovat. Včetně obkladů za linkou. Jaké jsou možností a která z možností je nejvhodnější?
o   Musíte mít jasno o barvě kuchyně
o   Nutné je také znát materiál kuchyně
o   I tvar, ve kterém bude kuchyňská linka postavena, je důležité znát
o   Styl kuchyně musí být už dán
jídelna v kuchyni

Co si pořídit do rustikální kuchyně?

Pokud jste milovníky venkovského stylu, neměli byste volit žádné moderní experimenty. Obkladačky by měly být menší, asi deset centimetrů čtverečních.
–          Do tohoto stylu můžete také vložit mozaiku, s barvami buďte ale střídmí a raději se držte barev přírodních.
–          Pokud není linka výrazná ani zdobná, mozaika může být zajímavá, s barevným tónováním ale raději počkejte na profesionála.
–          Maximální počet barev jsou dvě, ideální ale je, abyste měli jednu barvu kachlí, mezi něž zvolíte jeden zajímavý výraznější reliéf – ovšem jenom v případě, že je linka jednobarevná, případně velmi nenápadná.
Zajímavé například je, když položíte kachle zkoseně, do kosočtverce.
keramické dlaždice

Moderní bydlení povoluje cokoliv

Pokud jste milovníky lesklých barev a zajímavých odstínů nebo experimentování, můžete si dovolit vlastně cokoliv. Například grafosklo, tedy materiál, který je ve vysokém lesku a dá se vyrobit v jakékoliv barvě.
–          Možnosti v hladké kuchyni
Zde je nejlepší obklad ve vzorech. V bílé barvě si můžete dovolit nejrůznější vzory či modrotisky. Velmi žádané jsou v posledních letech retro vzory, které se kombinují například s textilem, který náleží kuchyni, jako jsou utěrky.
–          Luxusním řešením hladkých kuchyní je metalíza
Metalické vzory a barvy jsou moderní, a hlavně velmi jednoduché na údržbu. Tyto obklady vypadají jako elegantní náhražka kamene.