Nedostatek fyzioterapeutů

V současné době je enormní nedostatek fyzioterapeutů. Chybí úplně všude. V lázních, v nemocnicích, v domovech pro seniory, v centrech pro osoby se zdravotním postižením. Jít studovat fyzioterapii znamená jít na velmi perspektivní a lukrativní obor. Současná realita je taková, že mnohé velké nemocnice platí studentům na vyšších odborných školách a vysokých školách stipendia, aby si je zavázala k tomu, aby po vystudování školy, nastoupili novopečení absolventi k nim do nemocnice.
panáčci při masáži
Také motivace fyzioterapeutů je různá. Mnozí chtějí pomáhat těm, kteří to potřebují. Ale setkání s realitou je pro mnohé naprosto demotivující. Například mnozí se nedokáží smířit s tím, když nevidí žádné pokroky. Jejich motivace se pak mění. Je příjemnější (a to i z finančního hlediska) věnovat se fyzioterapii zdravých vrcholových sportovců, než fyzioterapii lidí s tělesným postižením, kdy fyzioterapie neléčí, ale jen zpomaluje progresi onemocnění.
 
 

Masérské služby jsou žádoucí

Situace je v tomto ohledu dost zoufalá. Může být ovšem zároveň výzvou pro lidi, kteří hledají své místo na trhu práce. Fyzioterapii asi každý studovat nepůjde, ale velký zájem je samozřejmě také o masérské služby, které fyzioterapii v určitých ohledech zastupují. Dokonce i v lázeňských zařízeních se často smíří s „pouhými“ maséry, když nemají k dispozici dostatečné množství fyzioterapeutů.
masáž chodidel
To je rozhodně výzva pro ty, kteří zvažovali rekvalifikaci na maséra, ale měli obavy, že by si snad nezískali klientelu či místo. Není důvod k obavám. Masérům a fyzioterapeutům v dohledných letech rozhodně pšenka pokvete. Pokud chcete nabízet masérské služby, určitě se nemusíte bát ani práce na živnostenský list. Je velmi nepravděpodobné, že byste při hledání zákazníků byl či byla neúspěšní. Nemluvě o tom, že lidé mají zdravotní stav, který speciální péči skutečně vyžaduje.