Průzračná voda bez námahy

K údržbě bazénové vody patří také odstraňování mechanických nečistot, které se do vody dostanou v průběhu používání bazénu. Řeč je hlavně o listí z okolních stromů, o trávě, hlíně či písku, které do bazénu přinesou plavci na nohách a samozřejmě o nespočtu utopeného hmyzu. Některé nečistoty plovoucí na hladině odstraníte za pomocí síťky, ale k pročištění celého bazénu je zapotřebí filtrace a s ní spojený písek do filtrace. Ano, právě na kvalitě tohoto sorpčního materiálu hodně závisí i následná kvalita vody v bazénu. Je nutné opravdu správně vybírat.

děti v bazénu

Při výběru písku do filtrace si nejdříve zjistěte potřeby Vašeho zařízení, protože tento materiál je v dostání hned v několika různých zrnitostech, tedy má různou velikost zrn a každé zařízení má jiné požadavky na zrnitost. Dále nezapomínejte pravidelně měnit tento sorpční materiál, protože ostré hrany zrnek, díky kterým nečistoty zůstávají uvnitř a už se nedostanou zpátky do bazénu, se časem ohlazují a písek ztrácí svůj účinek, proto je nutné jej po čase vyměnit za novou várku. Nemusíte se bát, vydrží i dva až tři roky, ale nejlepší je vyměnit jej po skončení koupací sezóny, když ukládáte celý bazén k zimnímu spánku.

plavec pod vodou

Ovšem filtraci nevyužíváte pouze při čištění bazénu, je tím nejlepším pomocníkem, také při pravidelné údržbě bazénové vody. Při pravidelné údržbě bazénu přidáváte do vody nejrůznější přípravky pro údržbu vody, jako je chlor, vyrovnávač PH vody, přípravek proti řasám a spoustu dalších a jelikož chcete, aby se účinné složky těchto přípravků dostaly do celého obsahu Vašeho koupání, tak právě využijete tohoto pomocníka, díky kterému se přípravky dokonale rozptýlí a promíchají se s celým obsahem bazénu. Proto nezapomeňte před začátkem koupací sezóny do zásoby pořídit nejen přípravky pro úpravu vody, ale také kvalitní sorpční materiál.