Cestování s dětmi

Cestovat do zahraničí s malými dětmi nebo ne? Samozřejmě je velmi zásadní, s jak moc malými dětmi cestujete. V současné době není rozhodně žádnou výjimkou, když vidíte rodinu, kterou tvoří muž, žena, miminko a společně cestují do velmi vzdálené destinace. Samozřejmě je to každého zodpovědnost, ale v případě velmi malých dětí, stojí za to zvážit, co je pro dítě přijatelné a co už nikoli. Cestovat s kojencem na druhý konec světa není rozhodně příjemné ani pro dítě, ani pro Vás. Budete tu dovolenou pravděpodobně vnímat spíše jako stres.
s dětmi u moře

Rodiče by si měli uvědomit, že hodně malé děti mají rády své rituály a své prostředí a kdyby opravdu záleželo na nich, asi by se ještě jeden roček bez dovolené obešly. Nemluvě o tom že kojenec by na změnu klimatu nemusel reagovat dobře. Dovolenou potřebují především rodiče. Je to pochopitelné. Hlavně maminka si potřebuje odpočinout a načerpat síly. A hlavně dobře je tam, kde se o ni postarají, i když samozřejmě za peníze. Ale taková dovolená je dobrá třeba i České republice.

s dětmi v přírodě

Hodně záleží na věku dítěte

Více informací si můžete přečíst v zajímavém článku:

Pro trochu větší dítě už může být velmi příjemná dovolená u moře. Ale u toho evropského. Nemusíte opět cestovat přes celý svět, stačí, když pláž u moře bude písková. Ano, před domem máte pískoviště a nemusíte proto k moři, ale uvidíte, že dítě se z pláže ani nehne a bude plážovým pískem naprosto fascinované.
krása ciziny

Větší děti to už j pro cestování docela jiná káva. Děti zhruba od tří let prožívají dovolenou velmi dychtivě. Jsou ochotny pro vidinu dobrodružství snášet i nemalá nepohodlí. Dokáží usnout v jakémkoli dopravním prostředku a načerpat ztracenou energii. Cestování se pak stává velkou zábavu jak pro děti, tak pro jejich rodiče.