Nedoceněná kultura manžetových knoflíčků

Všichni je nosí – do tanečních, k maturitě, na jednání, na porady, na schůzky, na bankety, na plesy, na svatby i na pohřby. Manžetové knoflíčky provází muže celým životem, stejně jako dobře padnoucí oblek a kravaty. Přesto pro spoustu mužů nejsou manžetové knoflíčky plnohodnotným doplňkem a nevolí je podle nálady, podle stylu, zbytku oblečení, ani účesu. Mají prostě jedny výchozí, které nosí ke všemu, což je velká škoda.
manžetový knoflíček
Knoflíčky je toho dá spousta říct
Manžetové knoflíčky mohou dokonale podtrhnout váš osobitý styl, dát najevo, že máte vkus a prozradit i něco málo o vašem charakteru. Existuje jich nepřeberné množství druhů – například elegantní vyvedené ze stříbra, bronzové, nebo zlaté. Pokud chcete investovat, variant s drahými kamínky, diamanty a jinými cennými ozdobami přetékají klenotnictví.
manžetové knoflíčky kočky
Když je noblesa nuda – buďte hraví!
Existují ale i ulítlejší varianty, které ocení zejména mladší ročníky – knoflíčky ve tvaru puzzle, pokeballů, nebo klapek z klávesnice, přímo stvořené pro nadšence IT oborů. Pro nadšence přírodních variant existují dřevěné knoflíčky, obvykle nesoucí symboly, nebo jednoduché tvary. Hračičky jako funkční hodinky, malé tikající strojky a budíčky, jsou sice náročnější na opatrnost při manipulaci, ovšem udělají dokonalý dojem na dámy. A je toho mnohem víc – plastová zvířátka, kytičky, kostičky, kolečka, malůvky, to vše může dát najevo, že dítě ve vás se má stále k světu.
obouvání boty
Na výběr ale stále není dost
Trendu moderních manžetových knoflíčků už se navíc chopili tuzemští designéři, takže si můžete vybrat i z několika desítek autorských kousků. Přesto je tento trh zatím v porovnání s brožemi, náušnicemi, náhrdelníky, čelenkami a jinými dívčími doplňky zatím stále značně omezen. Příznivcům tedy nezbývá než doufat, že se tato inovativní móda bude i nadále šířit a muži budou mít možnost ozvláštnit svůj formální oděv dalším osobitým doplňkem.