Chcete zjistit, kde se natáčel váš oblíbený film? Není problém

Webový server filmovamista je mnoha lidem znám již řadu let. Když se databáze prvních filmových míst začala objevovat na Internetu, psal se rok 2003. Za těch dlouhých patnáct let se data rozrostla do neuvěřitelných rozměrů a dnes tam již naleznete téměř 2500 tuzemských i zahraničních filmů.
filmové záběry

Původně se web zaměřil na české filmy a seriály, zahraniční se tu objevily později

Dnes již mají uživatelé chytrých telefonů k dispozici speciální aplikaci vytvořenou právě pro tento server.
Program pracuje docela obstojně a můžete s jeho pomocí nalézt přesně popsaná místa, kde se natáčely stovky různých filmů. Program pracuje s více než dvanácti tisíci záznamy míst, která jsou lokalizována podle GPS. Podle nalezeného místa lze v jeho okolí kupříkladu odhalit další prostředí, kde se natáčel nějaký jiný film.
Databáze umožňuje vyhledávat film podle názvu a lze vyhledávat i místo podle GPS lokace. K jednotlivým filmovým záběrům jsou přiřazeny reálné fotografie pořízené z dnešní doby, abyste mohli porovnat tehdejší prostředí s tím současným.
starý fotoaparát

K dispozici je letecká mapa a lze přepínat mezi databází v angličtině a v češtině

Pro praktickou ukázku si můžeme zvolit nějaké místo na mapě, např. v některé části Prahy. Na mapovém podkladu se zobrazí body, kde se nějaký film natáčel, a pod každým z bodů se ukrývá název filmu, jeho přesná lokace GPS, země (Česká republika) a název místa. Po rozkliknutí podrobností lze dohledat detailní informace k tomuto filmu.
černý negativ
Další možností je použití záložky MÍSTA, která je podle zvolené lokace zobrazí postupně od nejbližšího k nejvzdálenějšímu. Třetí záložka s názvem FILMY zobrazí u této lokace všechny filmy, které se poblíž natáčely.
Vyhledávat lze pochopitelně také přímo název filmu a prohlídnout si všechny dostupné lokality, které lidé dokázali dohledat, zobrazit a vyfotit. Jako ilustrační příklad můžeme zvolit např. filmovou komedii Svatební cesta do Jiljí s Josefem Abrhámem a Libuší Šafránkovou. Po vyhledání tohoto filmu se objeví detail s režisérem projektu, hereckým obsazením a následují místa natáčení s přesnou lokací.

Posted in: Web