Finanční podvodníci

Není dne, abyste se nedočetli v novinách, že někdo na https://www.ups.com/cz/cs/help-center/sri/tracking-package-moving.page letěl podvodníkům a přišel o hromadu peněz. Dal jim své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, další jim dal své hesla k platební kartě a další jim přímo poslal takovou hromadu peněz, kterou ani neměl na účtu a musel si vzít půjčku. Jak to, že lidé nejsou ostražití, že ztratí veškerou soudnost a udělají něco, čemu by se sami před měsícem zasmáli nebo nad tím kroutili hlavou?

podvod

Jsou ženy vážně tak nešťastné, že uvěří na lásku přes internet, že pošlou peníze neznámému ctiteli, který jim naslibuje, že za nimi přiletí vrtulníkem, ale nemá peníze na letecký benzín. Nebo jak to, že uvěříte někomu neznámému, který vám řekne, že jste někde v cizině zdědili nebo vyhráli milióny, a vy víte, že nemáte žádného příbuzného v cizině, ale stejně pošlete peníze, protože se musí zaplatit převod peněz. Ano, podvodníci nejsou žádní amatéři, a mají dokonale propracovanou strategii, jak z vás peníze vytáhnout a pokud jen trošku zavětří, že se jim u vás povede, že z vás něco vytáhnou, máte jen malou šanci uniknout.

podvod

Další podvodníci cílí na vaši touhu rychle zbohatnout v bitcoinech, kterým rozumí jen málokdo. Přesvědčí vás, že za vás zainvestují vaše peníze a vy na falešném účtu vidíte, jak vám peníze přibývají, ale ve skutečnosti stále posíláte pouze své peníze na účet podvodníků a je otázkou času, kdy vám celý podvod dojde. S penězi se můžete rovnou rozloučit. Neztrácejte soudnost a nevěřte rychlým ziskům, takhle to nikde ve světě financí nefunguje. Potřebujete-li peníze, musíte si našetřit nebo si vzít půjčku, bankovní nebo nebankovní hypotéku Hypotekybezregistru a poctivě splácet. Můžeme se podivovat nad důvěřivostí lidí, ale sáhněme si do svědomí, jsme si jistí, že bychom žádnému podvodníkovi nenaletěli? Nikdy neříkejte nikdy, buďte stále ve střehu a buďte pánem svých financí.