Jak vybrat správnou pohovku?

Může se zdát, že výběr pohovky  je jednoduchá věc. Ale opak může být pravdou. Je důležité se držet pár kritérií, aby výsledek mohl být jedinečný. Důležité je, se hned na začátku zamyslet nad tím, k čemu pohovku budete používat. Bude se vyjímat v obývacím pokoji, v dětském pokojíku? Budete na ní spát, sedět anebo bude součástí kanceláře?
gauč a křeslo u okna.jpg

Už tato otázka je velmi praktická. Zodpoví Vám otázku, jak velkou sedačku potřebujete a zda musí být rozkládací anebo ne. Dalším důležitým faktorem je i čalounění sedačky i výplň. Opět se zde vrátíme k otázce, k čemu sedačka se bude používat. Pokud bude více namáhaná, vyberte si tu, která má hustěji tkané čalounění. Jemné čalounění méně vydrží, proto se hodí tam, kde se sedačka až tak pravidelně nepoužívá. Velmi oblíbené jsou kožené a koženkové materiály. Plusem je snadná údržba, odolnost a stálá barva. Ať si zvolíte jakýkoliv materiál sedačky, vždy se před nákupem informujte, jak se daný materiál ošetřuje. V neposlední řadě, ale nesmíte taky zapomenout i na věc, která není vidět. Jedná se o konstrukci sedačky. Vyráběné jsou z plastu, dřeva nebo kovu. Velkou životností se vyznačují ty vyrobené ze dřeva nebo kovu.
váza za pohovkou.jpg 


Správná sedačka je perlou Vašeho interiéru


 

Trendy v pohovkách se neustále mění. Extra moderní jsou ty s nízkým posedem. Působí nejen vzdušně, ale také ohromují jednoduchými geometrickými tvary, čistá linie a převládají přírodní barvy. Pokud ovšem toužíte po opravdu luxusním designovém kousku, je potřeba zvolit pohovku s francouzským názvem chaise longue. Tato pohovka připomíná svým vzhledem lenošku.  Pohovky mají i funkce jako úložné prostory, opěrky hlavy nebo třeba vysouvací podnožky. I přesto mějte stále na mysli, že pohovka musí ladit s Vaším interiérem. Nesmí být moc velká, nebude jako pěst na oko a také je praktická.