Méně obvyklá prostředí pro výstavbu betonových plotů

Zabezpečení parcely před zvířaty – některá zvířata se ráda podhrabují a mohou uniknout z vašeho pozemku do volné přírody a problém může nastat i z opačného směru, kdy se k vám snaží podhrabat zvířata zvenčí. S betonovým plotem nemají šanci, protože první řada desek se dá zapustit poměrně hluboko pod úroveň země.

břečťan na zdi

Parkovací plocha – i parkoviště lze elegantně oddělit od ostatních ploch s tím, abyste nemuseli mít výhled na zaparkovaná auta a moli se kochat něčím příjemnějším na pohled, např. živým plotem, který zpevníte zvenčí betonovým oplocením. Betonové ploty se hodí i pro pozemky, které lidé potřebují oddělit od rušné silnice, chodníku, městských nákupních center, pěších zón, sportovišť a dalších lokalit, kde panuje čilý ruch, zatímco vy preferujete spíše soukromí a klid.

betonový plot

Oddělené prostory pro kontejnery s odpadem a kompost – betonové prefabrikované panely se hodí i pro oddělení veškerých ploch, které hyzdí obytné prostory či okrasné části zahrad, a přesto bývají jejich důležitou součástí. Bez kontejneru na komunální či tříděný odpad se neobejdete a stejně tak, pokud máte užitkovou zahradu, se neobejdete bez kompostéru nebo přímo vyhrazené otevřené plochy pro kompost, ale nemusíte mít z kuchyňského okna výhled přímo na tyto nádoby s odpadky. Betonový plot vytvoří mnohem hezčí bariéru a navíc jej můžete doplnit dřevem nebo jej nechat popínat okrasnými rostlinami.

Zahradní kaskádabetonové ploty v Čáslavi https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-caslav/ lze stavět i v prudkém svahu a je možné jimi upravovat i terén, např. zpevnit okraj kaskády, když zahradu koncipujete jako více pater pod sebou. Pokud není na betonové panely vyvíjen přílišný tlak, měly by v nižší výšce udržet terén v rovině. Chce to však pečlivě zvážit zátěž kaskády chůzí nebo těžkými předměty, protože panely jsou velmi tenké a mohou prasknout. Vhodným řešením vysoce namáhaných zahradních kaskád je před betonovou deskou umístění štětovnice (larsenů) a desku využít zejména jako okrasný prvek.