Nejpopulárnější sociální sítě

Na internetu existuje celá řada sociálních sítí, z nichž mnohé možná ani neznáte. Některé jsou specializované a jsou přístupné pouze určité skupině lidí, jiné jsou otevřené všem. Které sociální sítě patří mezi nejvyužívanější si řekneme na následujících řádcích.
sociální síť facebook
Facebook
I naprostému laikovi, který internet prakticky nepoužívá je jasné, že nejnavštěvovanější sociální sítí je Facebook. Ať už jste na něm zaregistrovaní nebo vás míjí, museli jste o něm alespoň slyšet nebo si něco přečíst. Jedná se o obrovský fenomén, který dnes nemá ve své branži konkurenci. To se ale časem může změnit a možná to nebude trvat příliš dlouho. Facebook má totiž velký problém s uchováním soukromí jeho uživatelů. V posledních letech se čím dál častěji objevují různé kauzy, v kterých je Facebook napadán za to, že bez souhlasů uživatelů sdílí jejich data s jinými firemními subjekty. A to s sebou nese snížení popularity a tím i úbytek uživatelů.

Twitter
Twitter je rovněž sociální sítí, kterou využívá velký počet lidí. Odhaduje se, že Twitter má až půl miliardy registrovaných uživatelů. I přesto, že je to krásný výsledek, Facebooku přeci jen konkurovat nemůže. Ovšem to nikdy ani nebyl záměr. Twitter totiž umožňuje vytvářet pouze krátké zprávy a délce 140 znaků. Díky tomu vše, co na něm napíšete, musí být stručné a maximálně informativní. Tuto sociální síť s oblibou využívá například americký prezident Donald Trump.
profil dívky
Linkedl
Linkedl patří mezi nejstarší a zároveň nejvíce specializované sociální sítě. Primárně slouží hlavně k navazování pracovních kontaktů. Pokud pracujete na volné noze, je to síť přímo pro vás. Výhodou Linkdlnu je také to, že ho používají hlavně třicátníci a výše. Díky tomu tak je člověk ušetřen různých puberťáckých fórů a narážek. I přesto, že se jedná o specifickou sociální síť, má poměrně hodně registrovaných uživatelů, a to necelých 200 milionů.

Posted in: Web