Podnikáme akci „nábytek“ s pronajatou dodávkou

Máte v plánu vybavit obytný prostor nábytkem? A máte už nábytek vybraný či dokonce objednaný? A jediné, co vám zbývá, je zajištění vlastního odvozu? Pak byste mohli využít pronájmu přepravních dodávek, protože ty se pro tyto situace báječně hodí. Ještě, než se do toho pustíte, neměli byste zapomínat na některé důležité momenty:

přepravní dodávka

Objednávka vozu na určitý den – měli byste mít v předstihu zjištěno, zda bude možné mít dodávku zamluvenou na „nákupní den“. Toto musíte zkoordinovat s objednávkou nábytku tak, aby vše na sebe navazovalo a nebyli jste penalizováni za nevyzvednutí nábytku ze skladu kamenné prodejny.

Zajištění nábytku ve vozidle proti pohybu – žádný majitel dodávek vám neodpustí, pokud vůz vlastní vinou poškrábete či jinak poškodíte, a to i uvnitř nákladového prostoru. Proto mějte v předstihu zajištěný materiál na vypolstrování nákladu, například starý molitan, textil, papírový karton či bublinkovou fólii.

transportní dodávka

Vlastní pojištění půjčovny dodávek v Praze mají vozidla pojištěná, ale toto se vztahuje pouze na situace, kdy vůz poškodí vlastní vinou někdo jiný, než vy, například při autonehodě. Tehdy škodu nehradíte vy, ale pojišťovna z povinného ručení. Jestliže ale automobil poškodíte vy, budete škodu hradit ze své kapsy, je tedy lepší uzavřít krátkodobou pojistnou smlouvu.

Vratná kauce – až si budete vyzvedávat vůz, bude po vás požadována vratná kauce několika tisíc korun. Počítejte s tím dopředu a mějte zjištěno, o jak velkou kauci se jedná, abyste pak nebyli překvapeni.

Montáž nábytku – nákup moderního nábytku se obvykle váže na stavebnicový systém, kdy výrobce počítá s tím, že na trh dodává pouze jednotlivé komponenty v kartonových krabicích, a zákazník si nábytek sestaví ve své vlastní režii. Pokud půjde o nějakou složitější sestavu a nebudete si jisti, zda ji dokážete smontovat, můžete o tuto práci požádat hodinového manžela nebo některou ze stěhovacích firem.