I plachty mají svůj význam

K tomu, aby byla v leckterém bazénu voda vždy čistá, se používá kdeco. Nic, co by tomu mohlo prospět, tu není tabu. A proto se u bazénu každého soudného majitele setkáme mimo jiné i s následujícími pomocníky.
–          Nalezneme tu především filtraci, která se stará o to, aby zmizelo vše, co v bazénové  vodě pluje. Čímž nemám pochopitelně na mysli koupající se lidi, ale výhradně nečistotu.
–          Je tu bazénový vysavač, který zbavuje dno a stěny bazénu nánosů všeho možného, které nevypadají ani trochu hezky a které jsou pouze zdrojem nepříjemností.
pohled pod vodu
–          Aby obojí zmíněné bojovalo se špínou ještě efektivněji, jsou tu i přípravky bazénové chemie, které shlukují a vločkují příliš jemné nečistoty, nebo které přímo likvidují mikroskopické škůdce.
–          A svůj význam mají i docela banální síťky, kterými se vybírá plující nečistota z vody manuálně.
A aby se muselo toho zmíněného využívat co nejméně, přicházejí v otázce čistoty vody ke slovu i  bazénové krycí plachty. Ty, jež pochopitelně vodu samy o sobě nečistí, ale přesto mají na její dokonalost nemalý vliv. Protože natáhne-li se přes momentálně nepoužívaný bazén plachta, nemůže do něj napadat nic z okolí. A voda si tak daleko snáze uchová svou kvalitu.
Díky plachtě klesá nezbytná spotřeba bazénové chemie, není třeba tolik namáhat ani sebe, ani čisticí zařízení. A nejen to. Takové plachty zabraňují zčásti i odpařování vody, již tedy není nezbytné tolik doplňovat, a mohou hypoteticky i zachraňovat životy, protože díky takové kvalitní plachtě nehrozí, že by do vody někdo spadl a utonul. Lhostejno, zda dítě nebo nějaké zvíře.
bazén shora
A tak jsou i krycí plachty více než užitečné. A rozhodně se vyplatí nějakou u svého bazénu mít. Nejlépe speciální netkanou bazénovou fólii, která má jak známo vynikající mechanické vlastnosti, je velmi pevná a odolná proti protržení.

Posted in: Nezařazené